Podróż do Dubaju a Covid 19

Przed podróżą

Zgody GDRFA(Otwiera zewnętrzną stronę w nowej karcie) lub ICA(Otwiera zewnętrzną witrynę w nowej karcie) nie są wymagane od turystów podróżujących do ZEA.

Wymagania obowiązujące wszystkich pasażerów przylatujących do Dubaju

Od 26 lutego pasażerowie podróżujący do Dubaju z dowolnego kraju (w tym krajów GCC) muszą spełniać jeden z poniższych wymogów.

 1. Przedstawić ważne świadectwo szczepienia potwierdzające, że pasażer został w pełni zaszczepiony preparatem zatwierdzonym przez WHO lub ZEA, zawierające kod QR; ALBO
 2. Przedstawić ważny ujemny wynik testu na COVID‑19 na podstawie molekularnego testu diagnostycznego przeznaczonego do jakościowego wykrywania kwasu nukleinowego RNA wirusa SARS‑COV‑2; wynik musi zostać wystawiony w ciągu 48 godzin od pobrania próbki przez zatwierdzonego świadczeniodawcę usług zdrowotnych oraz musi zawierać kod QR; ALBO
 3. Przedstawić ważne zaświadczenie lekarskie od odpowiednich władz, potwierdzające, że pasażer wyzdrowiał z zachorowania na SARS Cov‑19, wydane w okresie jednego miesiąca między dniem wyzdrowienia a datą przybycia; zaświadczenie musi zawierać kod QR.

Na żądanie pasażerowie muszą poddać się testowi PCR po przylocie do Dubaju oraz kwarantannie do czasu uzyskania ujemnego wyniku. W przypadku dodatniego wyniku testu pasażer musi postępować zgodnie z wytycznymi odpowiedniego Urzędu ds. Zdrowia w Emiracie Dubaju.

Uwaga: drukowane i cyfrowe wyniki testu PCR oraz świadectwa szczepień są akceptowane w języku angielskim lub arabskim; muszą zawierać kod QR. Wyniki w formie SMS‑ów nie są akceptowane. Wyniki testu PCR na COVID‑19 oraz świadectwa szczepień w innych językach są dopuszczalne, jeśli można je potwierdzić w punkcie wylotu.

Pasażerów tranzytowych obowiązują zasady i warunki wjazdu do faktycznego miejsca docelowego podróży.

Osoby zwolnione z testu PCR na obecność COVID-19

 • Wszyscy obywatele ZEA powracający do Dubaju z dowolnego kraju są zwolnieni z obowiązku wykonania testu PCR na obecność COVID‑19 przed wylotem, ale muszą poddać się testowi PCR na obecność COVID‑19 po przylocie.
 • Obywatele innych państw towarzyszący krewnemu pierwszego stopnia, który jest obywatelem ZEA, i pracownicy domowi towarzyszący sponsorowi, który jest obywatelem ZEA, również są zwolnieni z obowiązku wykonania testu PCR na obecność COVID‑19 przed wylotem, ale muszą poddać się testowi PCR na obecność COVID‑19 po przylocie.
 • Dzieci w wieku poniżej 12 lat.
 • Pasażerowie o średnim lub wysokim stopniu niepełnosprawności:
  • Średni lub zaawansowany stopień niepełnosprawności obejmuje problemy neurologiczne i intelektualne lub niepełnosprawność rozwojową. Na przykład: poważne uszkodzenie rdzenia kręgowego, choroba Alzheimera, stwardnienie zanikowe boczne (ALS), ataksja, spektrum autyzmu, porażenie Bella, guzy mózgu, tętniaki naczyń mózgowych, porażenie mózgowe, zespół Downa, epilepsja i drgawki.
  • Wszyscy pozostali pasażerowie, w tym niedowidzący, niedosłyszący lub borykający się z ograniczeniami fizycznymi, muszą mieć ze sobą zaświadczenie o ujemnym wyniku testu RT‑PCR na obecność COVID‑19, zgodnie z obowiązującymi wymaganiami.

Przesiadka w Dubaju

Similar Posts