Wycieczka objazdowa po Grecji śladami Apostoła Pawła

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1 – Wyjazd z Polski, przejazd do Czech – kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – Wyjazd wczesnym rankiem w kierunku Wenecji – zaokrętowanie się na statek o godz. 13.00 – rejs w kierunku Grecji. Nocleg na statku.

DZIEŃ 3 – Przypłynięcie do Igoumenitsy o godz. 14.00 – przejazd do Kalambaki położonej u podnóża “wiszących klasztorów” – Meteorów. Kolacja oraz nocleg w hotelu.
meteory

Meteory

DZIEŃ 4 – Po śniadaniu zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu Meteorów. Msza św. Po mszy przejazd do miejscowości Vergina – zwiedzanie najsłynniejszych i najbogatszych greckich grobowców. Po zwiedzeniu przejazd do miasta Veria – spacer po mieście, w którym przebywał św. Paweł. Następnie przejazd na nocleg w okolice Olimpu.

DZIEŃ 5 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd wczesnym rankiem do miejscowości związanej z podróżami Apostola Pawla – Filipi – zwiedzenie terenów archeologicznych związanych ze św. Pawłem. Po zwiedzeniu powrót do hotelu pod Olimp. Po drodze postój w Thessalonikach – odwiedzenie Kościoła Agia Sofia oraz placu Aristotelesa. Kolacja, nocleg.
Digital StillCamera
Saloniki – Agia Sofia

DZIEŃ 6 – Msza święta. Po śniadaniu przejazd w kierunku Delf – zwiedzanie terenów archeologicznych – najstarszej wyroczni świata starożytnego. Przejazd do Nea Makri, miejscowości położonej o 30 km od Aten, nad brzegami Morza Egejskiego. Zakwaterowanie w hotelu położonym nad samym morzem, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 7 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd na zwiedzanie Akropolu ateńskiego oraz Areopagu – miejsca przemówień Apostoła Pawła i najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji. Czas wolny. Powrót do Nea Makri po zachodzie słońca. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 8 – po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Zwiedzanie Starego Koryntu – miejsca związanego z Apostołem Pawłem. Msza święta. Następnie przejazd do Epidavros, jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Kolacja nocleg w Tolo.

DZIEŃ 9 – Msza święta. Po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Mistry – jedno z najważniejszych miejsc cesarstwa bizantyjskiego, w których przebywali ostatni cesarze państwa autokratycznego. W programie Kościół Agia Sofia. Pałac Despotów, brama nafpliońska, Mitropolis. Po zwiedzeniu krótki postój w Sparcie – pomnik Leonidasa. Powrót do hotelu – kolacja, nocleg.

DZIEŃ 10 – Msza święta. Po śniadaniu przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod niewoli tureckiej. Następnie przejazd do Myken – zwiedzanie pozostałości po jednej z najstarszych cywilizacji świata – cywilizacji mykeńskiej. Po zwiedzeniu przejazd do portu w Patrze (postój przed Bazyliką św. Andrzeja) – zaokrętowanie o godz. 17.00 na prom i rejs w kierunku Italii.

DZIEŃ 11 – Przypłynięcie o godz. 14.00 do portu w Ancony. Następnie przejazd do Lorreto – Msza święta w kaplicy bazyliki. Kolacja, nocleg w Loretto.

DZIEŃ 12 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Czech – nocleg w Czechach.

DZIEŃ 13 – Po śniadaniu wyjazd w kierunku Polski – zakończenie imprezy.

Terminy imprezy: Terminy ustalamy na życzenie klienta

UWAGA:

Cena jest zależna od terminu oraz ilości osób czy grup. Przy każdej grupie na 15 płacących uczestników młodzieży dajemy 1 opiekuna bez dodatkowych opłat.
Podczas rezerwacji więcej niż jednej grupy zapewniamy opiekę polskojęzycznego rezydenta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

CENA OBEJMUJE ŚWIADCZENIA:

  • 7 noclegów w Grecji, 1 nocleg w Italii, 2 noclegi w Czechach
  • 9 śniadań i 10 obiadokolacji
  • opiekę pilota przewodnika przez cały czas trwania imprezy
  • bilety promowe Grecja – Włochy – Grecja (na statku kabiny AB4)
  • opłatę za autokar na promie
  • komfortowy autokar na calej trasie

Cena za powyższe świadczenia:

UWAGA:

  • Na bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na tereny archeologiczne należy przewidzieć ok. 62 € na terenie Grecji.
  • Wieczór grecki – 25 Euro
  • Cena nie obejmuje wyżywienia na promie.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZENIA ZMIAN W PROGRAMIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA SYTUACJI OD ORGANIZATORA NIEZALEŻNYCH. SZCZEGÓŁY USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z KIEROWNIKIEM GRUPY !

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

Terminy ustalamy na życzenie klienta.

“Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl