9-dniowa wycieczka objazdowa po Grecji klasycznej

PROGRAM RAMOWY:

DZIEŃ 1 – wyjazd z Polski przejazd w kierunku Czech – zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2 – wczesnym rankiem wyjazd do portu w Anconie – zaokrętowanie na prom o godz. 15.00 – rejs do Grecji. Nocleg w kabinie na statku.

DZIEŃ 3 – przyłynięcie go portu greckiego w Igumenitsy o godz. 9.00. Następnie przejazd do Kalambaki – zwiedzanie jednego z sześciu czynnych średniowiecznych “wiszących klasztorów” (zwanych Meteorami), malowniczo położonych na szczytach kamiennego lasu. Po zwiedzaniu wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon bizantyjskich. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 4 – po śniadaniu wyjazd w kierunku Aten. Po drodze zwiedzanie jednej z najsłynniejszych wyroczni świata starożytnego, znajdującej się w Delfach, w górach Parnasu. Następnie przejazd do Aten, w godzinach wieczornych – zakwaterowanie w hotelu w Nea Makrii nieopodal Maratonu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5 – po śniadaniu wyjazd i zwiedzanie Akropolu ateńskiego. Po zwiedzeniu objazd Aten – najbardziej reprezentacyjnych miejsc stolicy Grecji: Parlament ze zmianą warty, stadion Kalimarmaro. Czas wolny na Place – najstarszej ateńskiej dzielnicy. Powrót do hotelu. Po kolacji dla wszystkich chętnych wieczór grecki w tawernie znajdującej się w historycznej dzielnicy Aten – Plaka , która położona jest u stóp Akropolu.

Digital StillCamera

Meteory podróż mnicha

DZIEŃ 6 – po śniadaniu przejazd na półwysep Peloponez. Po drodze krótki postój nad Kanałem Korynckim. Następnie przejazd do starożytnego Koryntu – spacer po świetnie zachowanej starożytnej agorze. Następnie przejazd do Epidavros – zwiedzanie jednego z najsłynniejszych miejsc starożytnego świata, gdzie znajduje się Sanktuarium boga medycyny starożytnych Greków Asklepiosa oraz antyczny teatr z IV w. p.n.e. z doskonałą akustyką. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Tolo – obiadokolacja. Wieczorem przejazd do Nafplio – pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu spod jażma tureckiego. Spacer po romantycznych uliczkach starego miasta.

DZIEŃ 7 – Po śniadaniu przejazd do Myken – wizyta u historycznego króla Agamemnona – jednej z najstarszych cywilizacji świata jaką jest cywilizacja mykeńska. Następnie przejazd do Patry, zaokrętowanie na prom o godz. 16.00 i rejs w kierunku Italii – Ancony. Nocleg na statku.

DZIEŃ 8 – przypłynięcie do Ancony o godz. 14.00. Po wyokrętowaniu przejazd przez Austrię, Czechy kierunku Polski.

kanal-koryncki

Kanał Koryncki

DZIEŃ 9 – powrót do Polski – zakończenie imprezy.
Istnieje możliwość promu do Wenecji, wycieczka zostaje wydłużona o jeden dzień na statku.
W przypadku powrotu do Wenecji odwiedzimy 7 dnia winiarnię Achaja Claus. Dzień 8 spędzimy na statku. W 9 dniu przypłyniemy do Wenecji – możliwość spaceru po Wenecji. Imprezę zakończymy dnia 10.

ŚWIADCZENIA:

  • 4 noclegi na terenie Grecji
  • 1 nocleg w Czechach
  • 5 śniadań oraz 5 obiadokolacji
  • rejs statkiem Włochy – Grecja – Włochy – na statku kabiny 4-os AB4
  • opieka pilota po całej trasie
  • komfortowy autokar

TERMINY: Terminy ustalamy na życzenie klienta.

UWAGA:

Cena jest zależna od terminu oraz ilości osób czy grup. Przy każdej grupie na 15 płacących uczestników młodzieży dajemy 1 opiekuna bez dodatkowych opłat.
Podczas rezerwacji więcej niż jednej grupy zapewniamy opiekę polskojęzycznego rezydenta.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub e-mailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie.

UWAGA:

  • Koszt biletów na całej trasie wynoszą około 56 €. Młodzież do 18 roku życia za bilety wstępów nie płaci, wyjątek stanowią klasztory w Meteorach – 2 € od klasztoru powyżej 12 roku życia.
  • Koszt wieczoru greckiego wynosi 25 €. W cenie jest bogaty program artystyczny z pokazem regionalnych tańców z napojami i owocami.
  • Koszt wieczoru greckiego w Tolo – 15 €.

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO WPROWADZENIA ZMIAN W PROGRAMIE W PRZYPADKU ZAISTNIENIA SYTUACJI OD ORGANIZATORA NIEZALEŻNYCH. SZCZEGÓŁY USTALA PILOT W POROZUMIENIU Z KIEROWNIKIEM GRUPY!

Jeżeli są Państwo zainteresowani wycieczką do Grecji lub mają jakiekolwiek pytanie, wątpliwości związane z wyjazdem lub organizacją wycieczki, proszę o kontakt tel.: 506 034 738 lub emailem: biuro@rajskagrecja.pl. Odpowiem na każde pytanie. Terminy ustalamy na życzenie klienta

“Rajska Grecja” Dariusz Rajski
www.rajskagrecja.pl

tel. kom. +48. 506 034 738 (Polska)
tel. kom. +30. 6946-450-375 (Grecja)

e-mail: biuro@rajskagrecja.pl
e-mail: lewkos@wp.pl