Studencka Bułgaria – 950zł/os!!!

Bułgaria jest krajem leżącym na Półwyspie Bałkańskim, który swoją bogatą historią, przepiękną przyrodą, ciepłym klimatem a także nowoczesnymi kurortami przyciąga coraz więcej turystów. Z roku na rok ilość osób podróżujących nad Morze Czarne gwałtownie wzrasta. Obszar Bułgarii charakteryzuje się ogromnym zróżnicowaniem przyrodniczym terenu- północną granicę stanowi Dunaj, wschodnia Morze Czarne, w środkowej części kraju rozciąga się pasmo Starej Płaniny, zaś na południu pasma gór Riły i Strandzy- wszystko to tworzy niezwykłe bogactwo i piękno naturalne tego niewielkiego kraju. Historia Bułgarii jest niezwykle ciekawa. Wielowiekowe wpływy różnych kultur kształtowały obraz Bułgarii i dziś stanowią o jej różnorodności i niepowtarzalnej atmosferze. W czasach starożytnych przebywali tutaj Turcy, Grecy, oraz Rzymianie, którzy pozostawili po sobie budowle, które dziś jako zabytki można podziwiać chociażby w Neseberze czy Sozopolu. Klimat w Bułgarii występuje umiarkowany ciepły, chłodne zimy i gorące suche lata. W miesiącach od maja do końca września temperatura wynosi od 27 do 39oC. Językiem urzędowym jest bułgarski jednak bez większych problemów można porozumieć się w języku angielskim, niemieckim i rosyjskim. Stolicą Bułgarii jest Sofia.

Słoneczny Brzeg – bułgarski kurort na wybrzeżu Morza Czarnego. Największy i najbardziej popularny kurort Bułgarii, z około 600 hotelami i 400 restauracjami., w obwodzie Burgas, około 35 kilometrów na północ od Burgas.

21.08 – 30.08.2018r. – 10 dni – 1290zł/os.  950zł/os. BB

inne terminy do uzgodnienia

Informacje ogólne:
Kierunek: BUŁGARIA, SŁONECZNY BRZEG.
Zakwaterowanie: HOTEL z BASENEM!!!
Wyżywienie: Śniadania – Bufet
Transport: autokar
Cena  950zł

Kantor znajduje się w hotelu. Zalecamy zabierać pieniążki euro.
BASEN FREE !!! 🙂

05:20 Radomsko Stacja SHEll – centrum.
Główny przystanek: zbiórka  06:50 Klub Politechnik Częstochowa.
08:20 Czeladź M1 – stacja BP przy hotelu Szafran. / powrót stacja Lotos(1km wcześniej), przed M1 Będzin Żeromskiego13, w stronę Częstochowy/.

Uwaga: obowiązkowa jedna wycieczka do AQUA PARKU w ostatnim dniu przy wykwaterowaniu o godz. 10 00.
/25 euro/= korzystanie z uroków aquaparkuFULL,  pizza, cola + prowiant w drodze powrotnej w bilecie.

Ważne:  W przypadku wyrządzenia jakiejkolwiek szkody uczestnik ponosi odpowiedzialność za zwrot pełnych kosztów naprawy lub wymiany sprzętu. Doba hotelowa zaczyna się o godz. 15:30, a kończy o godz. 10:00. Podczas oczekiwania na zakwaterowanie oraz po wykwaterowaniu w ostatnim dniu pobytu uczestnicy składają bagaże we wskazanym przez opiekunów miejscu.

Blechgaragen. Fertiggaragen aus Polen. Blechgaragen, Doppelgaragen. Die Firma AWAK ist Hersteller von Blechgaragen. Wir sind seit fast 30 Jahren auf dem europäischen Markt tätig. Von uns werden Fertiggaragen in Standardabmessungen, Doppelgaragen sowie ungewöhnliche Großkonstruktionen auf Kundenwunsch verkauft.</p>

Zakwaterowanie:
Hotel ***o wysokim standardzie, klimatyzacja w każdym pokoju!. Położony w centrum kurortu Słoneczny Brzeg. Odległość do plaży ok. 500m. Pokoje 3-4os. lub studia łączone 3+3 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym. Do dyspozycji młodzieży sejf w recepcji, restauracje, barek, grill, stoły do bilarda, piłkarzyków, sala internetowa, boiska do piłki nożnej, siatkowej, koszykowej, tenisa ziemnego, sala do animacji oraz dyskotek hotelowych. Na terenie obiektu znajduje się basen z leżakami i parasolami.

Ceny w Bułgarii są bardzo niskie przykładowo:
1euro = 1.92 lewa
Coca- cola: 1 lv. , woda 1,5l. : 0.90lv.
Kebab: 5 lv.
Pizza: 6 lv.

Wycieczki fakultatywne:
– Neseber wycieczka kilkugodzinna. Cena 15,00 euro  ok. 5 leva
– Burgas – wycieczka z przewodnikiem- zwiedzanie miasta oraz pobyt w licznych butikach Burgas Cena 15,00 euro
– Rejs piracki – cena 25,00 euro
– Park wodny największy park rozrywki Słonecznego Brzegu. Fantastyczny świat przygody i fantazji z super atrakcjami dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W sezonie czynne do późnych godzin nocnych (wstęp płatny indywidualnie). Cena 30 euro, obejmuje dwa wyjazdy do aqua parku!!! Na początku turnusu i na końcu. Cena za jeden wyjazd 20 euro. W cenie biletu dzieci dostają prowiant na drogę powrotną, i pizze w ostatnim dniu na basenie.
– obowiązkowo!!!! – ostatni dzień po wykwaterowaniu.

Cena zawiera:

– przejazd autokarem zachodnim Lux z uchylnymi siedzeniami, klimatyzacją, barkiem, wideo.
– zakwaterowanie w hotelu
– Wyżywienie:  BB – śniadania
– korzystanie bezpłatnie z plaży, basenu,
– bezpłatne dyskoteki w hotelu
– ubezpieczenie od kosztów leczenia 10.000 EURO i nieszczęśliwych wypadków podczas całego pobytu.
– opłaty drogowe, parkingi,
– Codzienne kąpiele w morzu i w basenie, pod okiem ratowników aerobik na plaży, turnieje sportowe, dyskoteki.

Ramowy program pobytu:
1 dzień: zbiórka godz. 6:50 parking Klub Politechnik Częstochowa, wyjazd ok 7:10. przejazd do Bułgarii przez Słowacja, Węgry, Serbia.
2 dzień: przyjazd w godzinach dopołudniowych do Słonecznego Brzegu,korzystanie z basenu i leżaków,  poznanie najbliższej okolicy, zakwaterowanie w hotelu.
2-8 dzień:
wypoczynek,
wodne i słoneczne szaleństwa,
dyskoteki,
zwiedzenia okolicy,
realizacja wycieczek fakultatywnych,
rozgrywanie zawodów sportowych dla chętnych.
9 dzień: Po śniadaniu wykwaterowanie z pokoi, złożenie bagaży w wyznaczonym miejscu.
Wycieczka do Aqua parku i korzystanie z jego uroków, obiad, suchy prowiant na drogę powrotną, wyjazd w godzinach wieczornych. Przejazd przez Bułgarię, Serbię,
Węgry, Słowację.
10 dzień: przyjazd do Polski  w  godzinach wieczornych.

Słoneczny Brzeg jest najlepiej rozwiniętym plażowym ośrodkiem w Bułgarii pod względem zaplecza turystycznego i poziomu świadczonych usług. Leżąca nieopodal Neseberu średniowieczna perełka architektury jest jedną z największych atrakcji bułgarskiej riwiery. Ale w Słonecznym Brzegu najważniejsza jest fantastyczna, piaszczysta plaża, osłonięta wydmami, łagodnie schodzącą do morza, które ma średnią temperaturę 28 stopni. Hotele oferujące wiele udogodnień dla dzieci, dwa duże parki wodne i ograniczony ruch samochodowy w mieście sprawiają, że jest to okolica idealna na wczasy rodzin. Nieopodal Słonecznego Brzegu znajduje się jedno z najstarszych miasteczek w Europie, które od 1984 roku widnieje na liście UNESCO a mianowicie Neseber . Z daleka bułgarski Neseber wygląda jak maleńka wysepka położona niedaleko lądu. Gdy widoczność staje się lepsza, dostrzegam czerwone dachy i groblę łączącą miasteczko z brzegiem. Neseber uważany jest przez wielu podróżników za perełkę bałkańskiej architektury. Przed kamiennym wejściem do miasta czytamy, że znajdujemy się w miejscu, które zamieszkane było już ponad cztery tysiące lat temu. Najpierw gospodarzami byli tu Trakowie, potem Grecy, którzy ufortyfikowali miejscowość broniąc się w ten sposób przed morskimi grabieżcami. Cała wysepka wznosi się na skalistym skrawku lądu o długości 850 m i szerokości 300 m. Aż trudno uwierzyć, ale na tak niewielkim obszarze w przeszłości rozsianych było około 80 cerkwi i kaplic. Wszystkie budowano w tym samym stylu, to znaczy nakładając na siebie naprzemiennie biały kamień i czerwoną cegłę. W poprzeczne pasy wkomponowano wsparte na pionowych pilastrach pasiaste łuki oraz dekorowane ceramicznymi tarczami i rozetami fasady. Oglądamy ruiny bazyliki, znanej również jako Stara Mekropolia, cerkiew Pantokratorską, św. Joana Aliturgetosa z amfiteatralnie położonymi schodami, św. Jana Chrzciciela z pięknymi malowidłami i wiele innych.
Wędrujemy wąziutkimi uliczkami zachwycając się nie tylko zabytkami ale i widokami na morze oraz sąsiadujący z Neseberem bułgarski kurort Słoneczny Brzeg.

Kontakt:

Biuro Podróży MAMUNO s.c.

Tel. 34 324 44 43,  34 322 72 22, +48 690 363 923, +48 502 925 922
email: mamuno@onet.pl